Mars’taki binayı uzaylılar mı yaptı?

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) tarafından resmi internet sitesi üzerinde yayınlanan bir fotoğraf gündeme son dakika olarak düştü. UFO uzmanları tarafından arkası arkasına gelen açıklamalar, kamuoyunun ilgisini bu olayın üzerine çekti.

Varlığı tez edilen uzay üssünün, NASA’nın güneş sisteminde bilinen en büyük volkanik dağ olan Olympus Mons yakınlarındaki ‘2001 Mars Odyssey Misyonu’ tarafından çekilen manzaraları büyük tartışma yarattı. İngilltere merkezli Express haber sitesinde yer alan habere nazaran, NASA’nın arşivlerinden çıkan inanılmaz fotoğrafın alt kısmında, kayalardan yapılmış bir yapı gözüküyor ve UFO uzmanı Scott C Waring bu yapının uzaylılar tarafından yapıldığını tez ediyor.

UFO Sightings Daily’nin komplo bloğunu işleten Waring, “Fotoğraf açıkça kare formundaki binaya bağlı bir uzaylı piramitini gösteriyor.” dedi.

UFO uzmanı Scott C Waring “Mars üzerinde bulunan antik bir uzay üssü neye benzeriydi?” sorusunu sorduktan sonra, “NASA’nın arşivinden çıkan bu fotoğraf, bu soruyu açıklıyor.

Fotoğrafın altında uzaylılara ilişkin bir yapı var. Nitekim buradaki yapı, tünel ile birbirine bağlanan piramit ve kare formunda binalardan oluşuyor.” açıklamasında bulundu.

 “Durumun bu türlü olması, o yapıyı inşa eden uzaylıların yalnızca gezegenin etrafında serbestçe dolaşmadıkları, bunun yanında inançta olmak için tüneller inşa ettiklerini anlatıyor.”

Başa dön tuşu