iPhone kullanıcıları iOS 16’dan şikayetçi: Sorunlar bitmiyor

Apple bildiğiniz üzere iOS 16‘yı 2022’nin Eylül ayında yayınlamıştı. Fakat kullanıcılar dört ay evvel çıkış yapan işletim sisteminde çok sayıda yanılgı bildirmeye devam ediyor. Twitter ve Reddit üzere platformlarda lisana getirilen şikayetler son derece can sıkıcı.

İşletim sistemine yapılan en son güncelleme 13 Aralık’ta yayınlanan iOS 16.2 olmuştu. Fakat kullanıcılar bu sürümden de hiç mutlu değil. Hatta yayınlandıktan sonra problemlerin azalmak çok daha da arttığını söylüyorlar.

Sorunlar saymakla bitmiyor

iPhone sahipleri uygulamaların düzgün çalışmadığını, donabildiğini yahut çalışmayı büsbütün durdurabildiğini bildiriyor. Düşük sistem performansı, klavyenin kaybolması yahut düzgün çalışmaması üzere kullanıcı deneyimine direkt tesir eden kimi yanlışlar da mevcut.

Bununla birlikte Spotlight aramasının çökmesi, odak modlarıyla alakalı sıkıntılar, HomeKit sorunları, Apple Music uygulamasında yanlışlar, CarPlay aksaklıkları ve hızlı pil tüketimi üzere şikayetler de var. Problemler en yeni amiral gemisi iPhone 14 ve iPhone 14 Pro dahil olmak üzere tüm iPhone modellerinde görülüyor.

Apple kullanıcılarının büyük bir kısmı tarafından lisana getirilen bu kusurlar, Apple’ın iOS 16.3’ü yayınlamak için birkaç hafta beklemek yerine daha öncesinde bu yanılgıları gidermek için iOS 16.2.1‘i yayınlaması ile sonuçlanabilir.

Başa dön tuşu