iOS 16.3 güncellemesi yayınlandı! İşte tüm yenilikler ve gelen özellikler

Apple kısa bir mühlet evvel Eylül ayından yayınlanan iOS 16 işletim sisteminin üçüncü büyük güncellemesi olan iOS 16.3’ü yayınladı. iOS 16.3 güncellemesiyle birlikte değerli yenilikler ve özellikler gelmiş durumda.

iOS 16.3 güncellemesi nasıl yüklenir?

‌iOS 16‌‌.3, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmına gidilerek uygun iPhone ve iPad’lere indirilebilir ve yüklenebilir durumda. Güncellemenin boyutu biraz yüksek olduğundan ötürü bu süreç birkaç dakikadan fazla sürebilir. Apple ayrıyeten eski aygıtlara sahip iPhone kullanıcıları için iOS 15.7.3’ü de yayınladı ve güncelleme genel olarak güvenlik iyileştirmeleri sunuyor.

iOS 16.3 ile gelen yenilikler

iOS 16.3 ile birlikte Siyahi Tarihi Ayı kutlamaları kapsamında yeni Birlik duvar kağıdı, iCloud için İleri Seviye Bilgi Koruma ve Apple kimliği için Güvenlik Anahtarı özellikleri kullanıma alınıyor. Bunlar dışında performans iyileştirmeleri, yanılgı düzeltmeleri ve güvenlik güncellemeleri de iOS 16.3’ün içerisinde bulunuyor.

Güncellemede evvel çıkan Güvenlik Anahtarı, “Apple Kimliği” oturumları için kullanılan dijital iki faktörlü kimlik doğrulamanın yerini alarak fizikî iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanıma sunuyor. Apple, ezkaza acil durum davetlerini önlemek için Acil SOS‘ta ince ayarlamalar yaptı. Artık kazara acil aramalar yapmak çok daha güç bir hale getirildi. Acil SOS araması yapmak için yan düğmeyle birlikte sesi aç yahut sesi kıs düğmelerine basılıp bırakılması gerekiyor.

Apple birebir vakitte bu güncelleme ile birlikte iPhone 14 Pro Max’lerde ortaya çıkan yatay çizgi sorununu ve bir dizi genel yanılgıları da düzeltiyor. iOS 16.3 ile birlikte ayrıyeten HomePod (2. nesil) desteği sunulurken Siri’nin kimi isteklere düzgün karşılık verememesine neden olan bir sorun da giderildi.

Başa dön tuşu