Instagram’da ‘like’ peşinde koşanların sonu geldi

 
Instagram üzerinde bilakis mühendislik çalışmaları yürüten ve bugüne kadar yayınlanmış pek çok özelliği aylar öncesinden duyuran Hong Konglu geliştirici Jane Wong, beğeni peşinde koşanların üzüleceği yeni özelliği ortaya çıkardı.

“Paylaşım yaparken ne kadar beğeni alacağınıza değil, paylaştığınız içeriğe odaklanmanızı istiyoruz” diyen Instagram, gönderilerdeki beğeni sayısını kaldırmayı planlıyor. Şimdi test edilmeye başlanmayan bu özellik, kodlarda gizlenmiş bir formda ortaya çıktı.

 

Jane Wong, kodlarda gizlenen bu özelliği faal etmeyi başardı ve ekran imgelerini paylaştı. Gönderilerdeki beğeni sayısını sadece gönderiyi paylaşan kişi görecek. Öbür kullanıcılar ise sırf gönderiyi beğenen arkadaşlarının ismini görecek. Örneğin Instagram’ın şu anki halinde “Beğenenler Yusuf ve 500 başka kişi” yazan metinde “Beğenenler Yusuf ve başka kişiler” yazacak.

Instagram, beğeni sayısını kaldıracağı özelliğin testine şimdi başlamadı. Özelliği eklemekten vazgeçmediği takdirde önümüzdeki aylarda uygulamanın beta versiyonunda testlerin başlamasını ve  birkaç ay sonra herkesin kullanıma sunulmasını bekliyoruz.

DM kutusuna sticker özelliği geliyor

WhatsApp’taki sticker özelliği Instagram’a geliyor. Instagram’ın kısıtlı bir kitlede test etmeye başladığı yeni özelliğe nazaran DM’de yazışırken karşı tarafa sticker gönderebileceksiniz.

Başa dön tuşu