Google’dan yeni bir sosyal ağ: Shoelace

Google+ kapanmış olabilir, lakin Google yeni bir toplumsal medya platformu oluşturmaktan vazgeçmiyor. Şirketin deneysel projeler üreten Area 120 kümesi, Facebook ve Instagram’dan farklı olan Shoelace isminde yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Test yayınına başladı

Sosyal hayatınızı güçlendirin sloganını kullanan Shoelace, fotoğraf, görüntü yahut durum güncellemelerine odaklanmıyor. Bunun yerine ortak ilgi alanlarına sahip kişilerin birbirlerini bulmaları ve kentlerinde ortak etkinlikler düzenlemelerini sağlıyor. Gelen haberler ise Shoelace uygulamasının, Google’ın daha evvel piyasaya sürdüğü  Schemer‘a benzeri olduğu istikametinde. Bu aktiflik düzenleme uygulaması 2011 yılında başlatılmış ve üç yıl sonra kapatılmıştı.

Shoelace şu an Android ve iOS platformlarında mevcut fakat uygulamanın web sürümü yok. Davetiye ile kullanılabilen uygulama şimdilik New York‘taki kullanıcılara dağıtılmış durumda. Yakın bir mühlet içinde tüm dünyaya yayılması planlanıyor. Yeni platformu Facebook yahut Instagram ile karşılaştırmak doğru olmasa da, ne üzere bir muvaffakiyet göstereceğini ise vakitle göreceğiz.

Başa dön tuşu