Google Drive ve Fotoğraflar entegrasyonu sona eriyor

Google’ın iki kıymetli bulut hizmeti olan Drive ve Fotoğraflar ortasındaki entegrasyon sona eriyor. Google kafa karışıklığına sebep olmamak için iki bağımsız hizmet haline getirmeye karar verdi.

Kafa karışıklığı olmayacak

Normalde Google Fotoğraflar otomatik olarak cihazınızdaki fotoğrafları buluta yüklüyor ve ayrıyeten Google Drive üzerinde bir klasör açarak buraya da yedekliyor. Yine Google Fotoğraflar içerisinde Drive yedeklerinizde yer alan fotoğraflar da görüntüleniyor. Rastgele bir alandan sildiğiniz fotoğraf öteki alandan da siliniyor.

Google’ın kullanıcılardan gelen geri bildirimler sonrasında Fotoğraflar ve Drive entegrasyonunu bitirmeye karar verdi. Temmuz ayından itibaren fotoğraflarınız ve görüntüleriniz bağımsız olarak bu iki platformda depolanacak. Fotoğraflar uygulamasındaki içerikleriniz Drive içerisinde olmayacak yahut Drive içeriklerini Fotoğraflar uygulamasında göremeyeceksiniz.

Google bunun yanında Fotoğraflar uygulamasına Drive’dan Al formunda bir özellik ekliyor. Kullanıcılar Drive üzerindeki fotoğraflarını direkt Fotoğraflar uygulamasına çekebilecekler.

 

Başa dön tuşu