Ford v. Ferrari: Matt Damon ve Christian Bale’li filmden ilk görseller

Bu yılın en merakla beklenen sinemalarından olan Ford v Ferrari için artık geri sayım resmen başladı. Önümüzdeki sonbaharda vizyona girecek olan sinemanın birinci görselleri de bugün Entertainment Weekly tarafından paylaşıldı. Christian Bale ve Matt Damon’ı bir ortaya getiren Ford v Ferrari, Logan sinemasının direktörü James Mangold tarafından hazırlanıyor.

Ford v Ferrari, bizleri 1966 yılının Fransa’da düzenlenen Le Mans 24 Saat yarışlarına götürecek. Yarışın perde ardını anlatacak olan sinemada; ünlü İngiliz yarışçısı Ken Miles (Bale) ve Amerikan otomobil dizayncısı Caroll Shelby’nin (Damon) kıssasına odaklanılıyor. Ford için çalışan Miles-Shelby ikilisi, periyodun ikonik markası Ferrari’ye meydan okumaya çalışacak.

Entertainment Weekly’ye konuşan direktör James Mangold,”Logan sinemasında biraz farklı bir şey ortaya koymak istemiştik. Harika kahraman cinsinin gereğinden fazla CGI’laştırıldığı niyetindeydim bu yüzden CGI’dan uzak durup; daha duygusal, daha fizikî bir harika kahraman sineması ortaya çıkarmaya çalıştık. Tıpkı fikri Ford v. Ferrari’ye de taşıyoruz. Sinemada göreceğiniz hiçbir şey bilgisayar efekti olmayacak. Bunun önemli manada fark yarattığını düşünüyorum.” tabirlerini kullandı.

Mangold son olarak Ford v. Ferrari’nin bir yarış sinemasından daha çok bir karakter draması olarak hazırlandığını söyledi.

20th Century Fox tarafından hazırlanan Ford v. Ferrari, 100 milyon dolarlık bir bütçeye sahip. Bildiğiniz üzere günümüzde bu üslup yüksek bütçeli ve CGI’sız karakter dramaları ender çıkıyor. Bakalım Ford v. Ferrari beklentilerimizi karşılayabilecek mi. Film 15 Kasım 2019’da vizyona girecek.

Başa dön tuşu