Final Fantasy XIV’ün ‘Canlı aksiyon’ TV dizisi geliyor

Final Fantasy XIV; Sony Pictures Television ve The Expanse ile Netflix’e gelecek The Witcher dizisini de yapan Hivemind iştirakiyle bir TV uyarlamasına kavuşuyor.

Serinin 14. oyununa ilişkin kozmostan ve karakterlerden esinlenileceğinin belirtildiği dizi ile ilgili ne Square Enix ne de üretimci firmalar çok fazla ayrıntı vermemeyi tercih etmiş. Lakin dizide “magitek ve beastmen, airships ve chocobos” ile “Cid”gibi Final Fantasy serisinin vazgeçilmezleri bulunacağı ve çatışma içindeki bir diyara barış getirmek için büyü ve teknoloji ortasındaki çabayı araştırmaya odaklanılacağı belirtiliyor.

 

Yeni canlı aksiyon dizisi ise Final Fantasy XIV’ün televizyondaki birinci seyahati değil. Netflix’te yayınlanan Final Fantasy XIV:Dad of Light isimli dizi bu manada birincilik ipini göğüslüyor. Oyun dünyasını kullanarak bir baba ile oğulun bağlantısı üzerine odaklanan dizi aboneliği bulunan üyeler için hala Netflix’te mevcut. Yeni yayınlanacak dizi ise Eorzea’nın büyülü dünyası içinde yaşanan olaylara odaklanacak.

Henüz yapım etabında olmayan dizinin ne vakit yayınlanmaya başlayacağıyla ilgili net bir tarih ise haliyle bulunmuyor. Bu yüzden proje kapsamında gösterilecek bir fragman için en az bir yıl beklenmesinin gerekebileceği söz ediliyor.

Başa dön tuşu