Ferrari, hibrit süper otomobilinin yeni bir teaser’ını paylaştı

İtalyan üretici Ferrari, eser gamına ekleyeceği yeni hibrit harika arabasının ipucu görselini paylaştı. Aracın art tasarımı hakkında az da olsa ipuçları veren görsel, tanıtım için 29 Mayıs tarihini yani yarını işaret ediyor.

Ferrari, F173 kod isimli hibrit muhteşem arabasının son vakitlerde imza attıkları en heyecan verici proje olduğunu sav ediyor. Araba daha evvel pek çok defa casus kameralara yakalanmış ama ağır kamuflajı nedeniyle tasarımı hakkında yorumda bulunmak mümkün olmamıştı. Yayınlanan görseldeki çizimler, aracın art dizaynıyla ilgili ipuçları veriyor. Gelişmiş teknolojilerle donatılacak araba, hibrit olmanın yanı sıra dizaynıyla da farkını ortaya koyacak üzere görünüyor.

Yayınlanan görselde, hibrit Ferrari’nin merkeze konumlandırılmış iki büyük egzoz çıkışını görüyoruz. Bu ayrıntı çok da şaşırtan olmuyor çünkü test edilen prototiplerin gerisinde da açıkça görülebiliyordu. Bunun yanı sıra, art kısımda dört kesimden oluşan stop grubu da dikkat çekiyor. Ancak bu kümede F8 Tributo’daki üzere yuvarlak bir tasarım yerine kareye benzeyen köşeli bir yapı tercih edilmiş. Gövdeye entegre edilmiş arka spoyler da dikkat çeken tasarım ögeleri ortasında.

Ferrari’nin hibrit modelinde üç elektrik motoru kullanılacak

Hibrit Ferrari’nin teknik özellikleri hakkında bilinenler epeyce kısıtlı. Arabanın kaputu altında 3.0 litre çift turbo V8 ve üç elektrik motoru misyon yapacak. Elektrik motorlarından ikisi ön aksa, bir tanesi de şanzımana entegre edilecek. Bu sayede dört tekerlekten sürüş özelliğine kavuşacak hibrit Ferrari’nin üreteceği toplam güç 986 beygir civarında olacak. Elektrik dayanağını gerisine alan muhteşem arabanın 0-100 km/s hızlanmasını 2 saniyeye yakın bir sürede tamamlayabileceği de verilen bilgiler ortasında.

Başa dön tuşu