Dünyada 5.000’den fazla Bitcoin ATM’si var

2013 yılından beri hizmet veren Bitcoin ATM‘leri, neredeyse tüm dünyaya yayılmış durumda. Kelam konusu ATM’ler, tüm dünyada etkin formda kullanılıyor.
CoinATMRadar‘dan alınan datalara nazaran, Bitcoin ATM‘lerinin sayısı, bugün itibariyle 5.000’i aşmış durumda. 70’den fazla ülkede Bitcoin ATM‘si bulunuyor. Kullanıcılar, bu aygıtlardan Bitcoin alım-satım süreci gerçekleştirebiliyor.
 
İlk kurulduğu günden bugüne Bitcoin ATM‘leri büyük bir gelişim gösterdi. Kelam konusu aygıtlar, bugün başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok ülkede Bitcoin alım-satım süreci gerçekleştirebilmeleri için kullanıcılara imkan sağlıyor. 
Geliştirilen iştiraklerle Bitcoin ATM‘lerinin yayılma suratı da arttırılmıştı. Geçtiğimiz haftalarda Circle K ile imzalanan bir işbirliği mutabakatı sonrası DigitalMint başkanı Marc Grens:” Circle K üzere saygın bir kuruluşla iştirak yapmaktan heyecan duyuyoruz.” açıklaması yapmış ve “Bu paydaşlık, Bitcoin erişiminin dünyadaki yeni pazarlara büyük ölçüde genişlemesi için kapıyı açıyor.” demişti.
Türkiye’de evvelden Atatürk Havalimanı’nda bulunan Bitcoin ATM‘si şu an inaktif. Dünyadaki tüm Bitcoin ATM‘lerinin yerlerini buradan adresinden görebilirsiniz. 

Başa dön tuşu