Dr. Manhattan geri dönüyor! Watchmen dizisinin uzun fragmanı paylaşıldı

HBO’nun merakla beklenen Watchmen dizisi nihayet ekranlara geliyor. Önümüzdeki ekim ayında başlayacak olan dizinin bugün yeni bir fragmanı daha paylaşıldı. San Diego Comic-Con’da yayınlanan fragman bilhassa de serinin hayranlarını heyecanlandırmayı başardı:

Yayınlanan yeni fragmanda Watchmen dizisini birinci kez ayrıntılı bir halde görme fırsatı yakalıyoruz. Fragmanın tahminen de etkileyici kısmı serinin en ünlü karakteri olan Doctor Manhattan’ın ortaya çıkması olmuş. Dr. Manhattan evvel Mars’ta sonra da Dünya’da görülüyor. Fragmanda ayrıyeten Rorschach ve Ozymandias üzere karakterler de var.

Alan Moore ve Dave Gibbons’un 1986-1987 yıllarında yayınladığı Watchmen çizgi romanları, bildiğiniz üzere daha evvel Zack Snyder tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştı. Yeni Watchmen dizisi ise hem çizgi romanlardan hem de Snyder’ın uyarlamasından çok daha farklı bir yapıda olacak. Üretimci Damon Lindelof, dizinin Watchmen çizgi romanlarıyla birebir kozmosta geçeceğini lakin farklı öyküleri anlatacağını söylemişti.

Harika kahramanların birer hatalı olarak değerlendirildiği alternatif bir tarihte geçen Watchmen çizgi romanları, yayınlandığı periyotta konusu ve anlatım usulüyle büyük övgü ve takdir toplamıştı. Devrin çizgi roman dünyası için bir ihtilal olarak nitelendirilen Watchmen, 1989 yılında Hugo Ödülü’ne de layık görülmüştü.

Özgün Watchmen çizgi romanları 1985 yılında geçiyordu. HBO’nun dizisinde ise çağdaş vakitler bahis alınıyor. Üretimci takım kimi yepyeni karakterlerin dizide yaşlanmış halleriyle görünebileceğini söylemişti. Örneğin fragmanda ünlü aktör Jeremy Irons’ı yaşlı Ozymandias olarak görüyoruz.

Watchmen dizisi ekim ayında başlayacak.

Başa dön tuşu