600 beygirlik hibrit motora sahip BMW Vision M Next konsepti tanıtıldı

Geçtiğimiz günlerde teaser görselleriyle karşı karşıya olduğumuz BMW Vision M Next konsepti bugün tanıtıldı. Şirketin Münih’teki NextGen konferansından görücüye çıkan konsept, M performans ünitesinin geleceğine ışık tutuyor.

İki kapılı spor bir coupe olarak karşımıza çıkan BMW Vision M Next konsepti, genel yapısında itibariyle i8’e hayli benziyor. Fakat ayrıntılara inildiğinde bu iki modeli birbirinden farklı kılan dokunuşlarla karşılaşmak mümkün. Baştan aşağı keskin çizgilere sahip olan gövdede mat gri ve neon turuncu ikilisinin hakimiyetini görüyoruz. O denli ki bu kombinasyon art jantlarda bile kendini gösteriyor.

Ön yüzü domine eden geniş böbrek ızgara, son teknoloji OLED farlar ve ince stoplar, martı kanat kapılar ile gerideki hava kanalları ve agresif difüzör BMW Vision M Next konseptinin dikkat çeken tasarım ayrıntıları ortasında. Yüz tanıma teknolojisiyle açılan kapılar, arttırılmış gerçekliğe sahip baş üstü göstergesi, kavisli ekrana sahip dijital gösterge paneli ve hayli farklı bir direksiyonun bulunduğu kabine erişim sağlıyor.

Ortadan motorlu bir araç olan BMW Vision M Next konseptinde 2.0 litre dört silindirli benzinli ünite ve iki elektrik motorundan (bir önde bir arkada) oluşan plug-in hybrid sistemi bulunuyor. Toplamda 600 beygir güç üreten bu sistem, aracın 0-100 km/s hızlanmasını 3 saniyede tamamlamasına ve azamî 300 km/s sürate ulaşmasına imkan veriyor. Arkadan itişli yahut dört tekerlekten çekişli olarak kullanılabilen aracın performansı Boost+ modu kısa müddetliğine arttırılabiliyor. BMW Vision M Next konseptinin saf elektrik modunda 100 km ilerleyebildiği de gelen bilgiler ortasında.

Foto Galeri | 26 Görsel Görüntüle

Başa dön tuşu